Foto make-up. Je nutný při portrétním focení?

portrétní focení Baru foto make-up
Další samostatnou kapitolou, na kterou mi chodí řada dotazů, se týká líčení a foto make-upu.  Je nutný při portrétním focení? Přečtěte si moje vlastní doporučení týkající se make-upu. Dnešním tématem bude:

Foto make-up. Je nutný při portrétním focení?

Odpovědí může být mnoho, stejně tak se může jedna od druhé velmi lišit. Záleží také na tom, zda vám odpovídá vizážista nebo fotograf, popřípadě s jakou technikou fotograf pracuje.

Focení se zábleskovými světly

Můj názor zní, že foto-make-up je potřeba pouze v případě, že budete fotit se zábleskovými světly. Tato světla totiž modelují tvar věcí (v tomto případě tváře) úplně jinak než světlo denní, ať už přirozené, nebo umělé. Záblesky zároveň lehce ubírají na výrazném líčení, takže make-up, který na denním světle vypadá přehnaně, nebude na fotkách působit tak výrazně.

Přirozenější způsob focení

Na focení portrétu využívám častěji softbox, daylight lampu nebo čistě denní světlo. Osobně preferuji přirozenost, která je dosažitelnější právě tímto způsobem. Fotografie focené tímto způsobem odpovídají realitě, líčení je na fotkách stejné.

Cítit se dobře

Proto nechávám rozhodnutí o míře líčení na zákaznici. Důležité je, v jakém make-upu se cítíte dobře. Pak budete i na fotce vypadat nejlépe. Fotka Báry s využitím softboxu a stylem líčení, na který je sama zvyklá.
portrétní focení Baru foto make-up
portrétní focení Baru foto make-up 3
portrétní focení Baru foto make-up 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *