Profesní portrét. Fotky na profesní sítě, do životopisu nebo na web.

Profesní portrét; Proč selfíčko rozhodně nestačí?

V dnešní době je nedílnou součástí našich životů pohyb v online prostředí. Využíváme sociální sítě, zakládáme webové stránky, hledáme práci a kontakty na internetu.  Profesní portrét, tedy fotografie, která nás reprezentuje online, se tak stává čím dál vyhledávanější službou.  Máte pocit, že stačí selfíčko z mobilu? Tak na to raději zapomeňte. Z jakého důvodu?

Na prvním dojmu záleží

Stejně jako v životě offline, i na internetu je důležitý především první dojem. Pokud pracujete v obchodě či managementu, šperkujete si životopis, hýčkáte pracovní znalosti  a zkušenosti, nechcete přeci potenciální spolupráce odradit pohledem na fotku. Selfíčko je nepřípustné a neprofesionální, na pohled navíc působí lehce egocentricky a pubertálně. Nejvhodnější nejsou ani fotky typu na občanský průkaz, které o vás nic neřeknou. Na prvním dojmu záleží, dejte si tedy záležet na tom, aby první dojem mluvil ve váš prospěch.

Co o vás řekne fotka

I profesní fotka nebo profilová fotografie o vás může říci velmi mnoho. Focení se vždy točí hlavně kolem vás, jde přeci o portrét, ale všechno ostatní kolem zároveň vytváří celkový dojem. Chcete působit vřele, přátelsky? Musíte zachytit odpovídající výraz tváře. Pomůže rovněž volit teplejší odstíny barev při úpravě fotky. I profesní portrét může mít obsah a děj. Zasaďte jej do příjemného prostředí, které je v souladu s vaším koníčkem nebo náplní práce, případně kde budete nejčastěji potkávat své obchodní partnery. Dalšími doplňky na fotkách můžete nenásilně sdělit například to, že jste milovníkem kávy a papírový diář je vaším hlavním, životním partnerem.

Jste rozhodnuti se nechat nafotit a bydlíte v Brně? Budu se těšit na Váš email na jana-kuzelova(zavinac)email.cz

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *